Okres ciąży i przede wszystkim karmienia to czas wielkiej próby dla urody i wyglądu naszego biustu. W tym czasie nie myślimy o możliwości pojawienia się późniejszych problemów. Wręcz przeciwnie! Zważywszy na to, że pod wpływem zwiększonego poziomu hormonów gruczoł ulega powiększeniu, biust staje się ponętniejszy i wciąż jest jędrny. Jednocześnie hormony powodują rozluźnienie tkanki łącznej, co powoduje, że skóra się rozciąga, skoro zwiększa się wielkość biustu. Niestety już podczas ciąży należy pomyśleć, o tym jak mogą wyglądać nasze piersi po zakończeniu laktacji.
Mój biust w okresie ciąży i karmienia
Najważniejsze, żebyśmy zadbały o odpowiedni biustonosz. Przede wszystkim powinien dobrze podtrzymywać piersi, ale zarazem ich nie uciskać. Powinien mieć szerokie ramiączka, dobrze wyprofilowane miseczki i koniecznie wzmocnione tasiemką przy dekolcie. Jeżeli biust znacznie się powiększył, bo kobieta ma dużo pokarmu, najlepszą radą jest spanie w biustonoszu. Nie należy dopuszczać do gromadzenia się nadmiaru pokarmu w piersiach.
Już w okresie ciąży należy wykonywać zabiegi ujędrniające, np. masaże, naprzemienne ciepłe i chłodne kąpiele, stosować kremy ujędrniające. Po zakończeniu karmienia biust powraca do formy sprzed ciąży, niestety jednak często traci na urodzie. Staje się mniejszy niż przed ciążą i niestety obwisły, zwłaszcza po kolejnym dziecku.
Racjonalnie rzecz biorąc mamy świadomość, że kształt naszych piersi nie zachowa młodzieńczego wyglądu przez całe życie, ale mimo to, trudno nam się z tym faktem pogodzić.
Estetyka na obwisłe piersi
Kobieta zadowolona z rozmiaru ale niezadowolona z rozciągniętej opadniętej skóry może poddać się operacji estetycznej podniesienia biustu. Niestety pozostają po nim niewielkie blizny. Można również wykonywać serię ćwiczeń wzmacniających mięśnie podtrzymujące piersi.
Operacja powiększania biustu
Niestety najczęściej kobiety mają problem wynikający ze zmniejszeniem się gruczołu.
Jedną z metod na powiększenie biustu może być użycie kwasu hialuronowego, który nadaje skórze jędrność i odpowiednie napięcie. Zabieg nie pozostawia trwałych efektów, należy go powtarzać co 2 lata.
Zazwyczaj kobiety decydują się na wszczepienie implantów. Operację wykonuje się pod narkozą, pacjentka przebywa w szpitalu przez kilka dni. Czasami niestety zdarzają się powikłania. Najczęściej tworzą się tzw. kapsuły wokół implantu – otoczki z tkanki łącznej. Powodują one ból, drętwienie i stwardnienie piersi. Gdy kapsuła jest zbyt duża, wymagane jest usunięcie implantu. Obecność implantów nie przeszkadza w ponownym zajściu w ciążę oraz w karmieniu dziecka, niestety jednak jest przeszkodą w badaniach mammograficznych.
Tabletki powiększające piersi.
Najskuteczniejszą i najprostszą z jak dotąd znanych metod powiększania piersi jest zażywanie suplementu diety o nazwie BreastFast. BreastFast stymuluje wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za kształtowanie kobiecej tkanki piersiowej.
Tagi: badanie piersi, biust, biustonosz, Breastfast, brodawki, chirurgia plastyczna, ciąża, karmienie piersią, kwas hialuronowy, Pielęgnacja, piersi, powiększanie piersi, wielkość piersi, zabiegi kosmetycze
Podobne artykuły
Podobne:
- Moje piersi warte troski.
- Mam duży biust!
- Zdrowie i uroda piersi.
- Chirurgiczne powiększanie piersi.
- Operacje powiększania piersi.
2toilsome…
…