powiększenie biustu

  • Start
  • Jak to działa
  • Profesjonalne składniki
  • Faq
  • Gwarancje
  • Referencje
  • Zamów
  • Kategorie

    • Breastfast (5)
    • chirurgia plastyczna (8)
    • Medycyna (10)
    • Pielęgnacja (10)
  • Chmura tagów

    badanie piersi biust biustonosz Breastfast brodawki bóle piersi chirurgia plastyczna ciąża dekolt hormony implanty karmienie piersią kosmetyki kwas hialuronowy mały biust operacja Pielęgnacja piersi powiększanie piersi przerost piersi redukcja piersi skóra wielkość piersi zabiegi kosmetycze
  • Polecane strony

    Sexshop
    Powiększenie biustu
Dekolt warty pokazania. »

Zdrowie i uroda piersi.

5
Głosuj

Każda z nas chciałaby jak najlepiej zadbać o swoje piersi. Stosujemy kremy odżywcze i ujędrniające, systematyczne masaże w czasie kąpieli, specjalne ćwiczenia mięśni pleców, łopatki i ramienia, od których zależy kształt i wygląd piersi. I słusznie, bo jeśli piersi mają nas zdobić, trzeba je odpowiednio pielęgnować. Jednak to nie wystarcza. Musimy troszczyć się nie tylko o urodę piersi, ale także o ich zdrowie.

Piękne piersi stanowią wyjątkowo delikatną i wrażliwą część kobiecego ciała, ponieważ przez całe życie kobiety podlegają wpływom skomplikowanego systemu hormonalnego, który łatwo ulega rozmaitym zaburzeniom. Skutki tych nieprawidłowości ujawniają się w piersiach – są to bóle, obrzmienie, guzki. Większość z tych zmian ma charakter łagodny. Jednak żadnej nie wolno lekceważyć, należy iść do lekarza i wyjaśnić przyczynę zmienionego wyglądu piersi.

Przed miesiączką

Niektóre dolegliwości piersi są ściśle powiązane z cyklem miesiączkowym, a także okresem ciąży i karmienia. Są to różne dolegliwości fizyczne i psychiczne odczuwane przez niektóre kobiety na kilka dni przed początkiem krwawienia miesięcznego. Częściej  cierpią z tego powodu panie po 40. roku życia. Jednym z bardziej dokuczliwych objawów jest ból piersi, które stają się w tych dniach obrzmiałe, napięte, nadwrażliwe na dotyk. Ból nasila się przy schylaniu, obrotach i innych gwałtownych ruchach. Te oraz inne dolegliwości wywołane są zmianami hormonalnymi zachodzącymi w drugiej połowie cyklu miesięcznego, których  skutkiem jest zatrzymywanie wody przez organizm. Stąd obrzęki brzucha, piersi, nóg.

Samopoczucie kobiety wraca do normy wraz z wystąpieniem krwawienia. Jeśli jednak dolegliwości nasilają się, potrzebne jest leczenie. Powinnyśmy zgłosić się do ginekologa i wykonać zlecone badania. Najważniejszym z nich jest oznaczenie poziomu hormonów wydzielanych przez jajniki i przysadkę mózgową. W zależności od wyników badań lekarze przepisują odpowiednie leki, głównie preparaty hormonalne. Można zażywać witaminę B6, która będzie działała wspomagająco a także środki ziołowe, wyciąg  z czarnej porzeczki, niepokalanka czy kapsułki z wiesiołkiem dwuletnim.

Ciąży i okres karmienia

Kobiety w ciąży odczuwają często dokuczliwe bóle piersi. Odpowiedzialne są za to hormony jajników, przysadki i łożyska, które przygotowują piersi do produkcji mleka. Pokarm matki pojawia się w gruczołach mlecznych w momencie, gdy spada poziom estrogenów i progesteronu, a wzrasta stężenie prolaktyny i oksytocyny. Obydwa te hormony odpowiadają za wytwarzanie mleka i wyzwalają instynkt macierzyński. Ich niedobór, zwłaszcza oksytocyny, może stać się przyczyną bólu piersi w okresie karmienia.

U kobiet karmiących lub u tych, które niedawno przestały karmić, rozwija się czasem zapalenie piersi, a nawet ropień. Przeważnie powodem jest utrudniony przepływ mleka przez kanaliki gruczołu do jego ujścia. Za ropne zapalenie odpowiedzialne są bakterie, które przedostają się do piersi ze skóry otaczającej uszkodzoną brodawkę lub z buzi niemowlęcia. Pierś jest zaczerwieniona, bolesna, obrzęknięta, może wystąpić wyciek ropny. Kobieta skarży się na ogólne złe samopoczucie, ma gorączkę i dreszcze. W zaistniałej sytuacji powinna jak najszybciej zgłosić się do  lekarza i rozpocząć leczenie przeciwzapalne.

Tłuszczaki i brodawczaki

Należą do zmian łagodnych. Tłuszczaka, czyli zgrubienie tkanki tłuszczowej, należy obserwować, czasem jednak lepiej usunąć. Brodawczaki rozwijają się zwykle w kanalikach mlecznych i trudno je wykryć nawet w badaniu mammograficznym. Sygnałem rozwijającego się brodawczaka bywa krwisty wyciek z brodawki sutkowej. Brodawczaki są na ogół usuwane, gdyż mogą przekształcić się w guz złośliwy.

Mastopatia

Zwana jest także dysplazją Jest to najczęstsze łagodne schorzeniem piersi. Badając pierś palcami można wyczuć grudki różnej wielkości: ziarna kaszy, grochu, ale nawet śliwki. Mastopatia powoduje bóle piersi, czasem bardzo silne, nie tylko przed miesiączką. Jej przyczyną są stałe lub okresowe zaburzenia hormonalne. Zauważono, że na mastopatię częściej cierpią kobiety aktywne zawodowo i narażone na wiele stresów. Przewlekły stres wywiera bowiem negatywny wpływ na układ hormonalny kobiety. Leczenie schorzenia polega na przywróceniu równowagi hormonalnej i powinno być poprzedzone badaniem poziomu hormonów.

Duże torbiele

Czasem określane są jako cysty. Wypełnione płynem są miękkie i dające się przesuwać pod skórą. Rzadko wymagają operacji. Najczęściej wykonuje się zabieg nakłucia i wyciągnięcia płynu, który potem badany jest pod mikroskopem. Po nakłuciu torbiel znacznie się zmniejsza lub zanika.

Gruczolako-włókniaki

Przypominają torbiel, ale są bardziej twarde w dotyku. Pod palcami sprawiają wrażenie koralików lub nasion fasoli, mają gładką powierzchnię i regularne kształty. Mogą mieć średnicę 2-6 cm. Występują przede wszystkim u młodych kobiet.

To może być rak

Bardzo niebezpiecznymi zmianami w piersi są guzki złośliwe. Jest to podstępna choroba, bo rzadko powoduje dolegliwości bólowe, jedynym więc sposobem na jej wczesne wykrycie jest systematyczne samobadanie piersi. Najlepiej robić to po kąpieli, kiedy ciało jest rozgrzane i miękkie. Dokładne instrukcje dotyczące samobadania piersi można otrzymać w poradniach ginekologicznych i bezpośrednio od lekarzy.

Jeżeli widzimy, że:

1. w piersi lub pod pachą wyczuwalny jest twardy guzek,

2. piersi straciły symetrię idotychczasowy kształt,

3. z brodawki wypływa ciecz surowicza lub krwista,

4. skóra wokół brodawki jest wciągnięta, zmarszczona, zaczerwieniona lub pojawiło się w tym miejscu owrzodzenie,

jak najszybciej poinformujmy o tym swojego lekarza. Zostaniemy skierowane na badanie USG piersi lub mammografię, a być może na jedno i drugie badanie obrazowe. Jeśli potwierdzi ono istnienie guzka czy innej zmiany, potrzebna będzie jeszcze biopsja cienkoigłowa. Badanie to, wykonywane w znieczuleniu miejscowym, polega na pobraniu materiału do analizy mikroskopowej. Dopiero wynik tego badania ustali czy zmiana w piersi ma charakter łagodny, czy złośliwy. Jeśli biopsja wykaże tę drugą ewentualność, należy bez zwłoki poddać się terapii.

Badania piersi nie są bolesne ani też specjalnie uciążliwe. Naprawdę warto o nich pamiętać, aby zachować piersi do późnego wieku i cieszyć się długo tym atrybutem kobiecości.

Tagi: badanie piersi, bóle piersi, ciąża, hormony, karmienie piersią, piersi


Podobne artykuły


Podobne:
  • Naturalne powiększanie piersi
  • Operacje powiększania piersi.
  • Mam duży biust!
  • Chirurgiczne powiększanie piersi.
  • Naturalne źródła pięknego biustu.

Ten wpis został opublikowany piątek, 16 Lipiec 2010 o 20:14 i jest zaszufladkowany do kategorii Medycyna, Pielęgnacja. Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzezkanał RSS 2.0. Możesz dodać odpowiedź lub trackback ze swojej strony.

Dodaj odpowiedź

Kliknij tutaj, aby anulować odpowiadanie.

 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.

Powered by Vote It Up